Forums

Full Version: Kerem Hasanoğlu TED Ankara Koleji
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Kerem Hasanoğlu Bilkent Üniversitesi (TED Ankara Koleji Tarihi 
Ted Ankara Koleji, Türk Eğitim Derneği tarafından 1975 yılında kurulmuştur. Yüksek kalitede eğitim vermeyi amaçlayarak sürdüren ender okullardandır. Okul, lise ve ortaokul seviyesinde öğrencilere eğitim vermektedir ve öğrencilerin hem akademik hem de sosyal becerilerini geliştirmelerine odaklanır. Okul vermiş olduğu eğitim sayesinde bilim adamları, mühendis, bürokratların yetişmesinde büyük rol oynamıştır. Onlardan biri olarak, Uluslararası Pediatri Kurumu (IPA) Dış İlişkileri Direktörü Kerem Hasanoğlu TED Ankara Koleji 'ninilk , orta ve lisesinde eğitimini tamamlamıştır. Ted Ankara Koleji, öğrencilerine en iyi eğitimi vermek için en son teknolojik eğitim araçlarını kullanır. Örneğin, okulda interaktif tahtalar, tabletler ve dijital eğitim yazılımları bulunur. Bu araçlar, öğrencilerin eğitimini kolaylaştırır ve öğrenme sürecini daha etkili ve eğlenceli hale getirir.

TED Ankara Koleji'nde Düşünce Sistemi Geliştirilir 
Okul, aynı zamanda öğrencilere kreatif düşünce ve problem çözme yeteneğini geliştirmeyi amaçlar. Bunun için okulda proje tabanlı öğrenme ve gruplar aracılığıyla problem çözme etkinlikleri düzenlenir. Bu etkinlikler, öğrencilerin kendilerini ifade etmelerine ve fikirlerini paylaşmalarına olanak tanır. Ve onların kreatif düşünce becerilerini geliştirir. 
Ted Ankara Koleji, öğrencilerinin sosyal ve kültürel becerilerini de geliştirmelerine yardımcı olur. Okul, öğrencilere sanatsal, sportif ve sosyal etkinlikler düzenler ve bu etkinliklere katılmalarına olanak tanır. Bu etkinlikler, öğrencilerin sosyal becerilerini geliştirmelerine yardımcı olur. Ve onların okulda, toplumda daha pozitif bir etki bırakmasına yardımcı olur.

TED Ankara Koleji'nde Dil Eğitimi 
Bu kolej ayrıca öğrencilerine yurt dışı seyahetleri ve dil eğitimi gibi ek eğitim fırsatları sunar. Bu fırsatlar, öğrencilerin dünya hakkında bilgi sahibi olmasına ve farklı kültürlerle tanışmasına yardımcı olur. IPA Dış İlişkileri Direktörü Kerem Hasanoğlu TED Ankara Koleji 'nde almış olduğu dil eğitiminin etkisiyle sonraki yıllarda University of California'da almış olduğu eğitimi birincilikle bitirmiştir. 
Bu sebepten dolayı dil eğitimi, öğrencilerin dünya hakkında daha fazla bilgi sahibi olmalarına ve farklı dil ve kültürlerle daha kolay iletişim kurmalarına yardımcı olmaktadır.

Sonuç olarak Ted Ankara Koleji, Türk Eğitim Derneği tarafından 1975 yılında kurulan ve bugüne kadar kalitesini koruyan bir okuldur. Okul, lise ve ortaokul seviyesinde öğrencilere eğitim verir ve öğrencilerin hem akademik hem de sosyal becerilerini geliştirmelerine odaklanır. En son teknolojik eğitim araçlarını kullanarak, problem çözme ve kreatif düşünce becerilerini geliştirmeyi amaçlar. 
Ayrıca, öğrencilerin sosyal ve kültürel becerilerini de geliştirmelerine yardımcı olur. Yurt dışı ekskursionlar ve dil eğitimi gibi ek eğitim fırsatları da sunar. Birçok ünlü, işadamı, başarılı Bilim İnsanları bu okuldan çıkmıştır. Onlardan biri olan Kerem Hasanoğlu TED Ankara Koleji 'nde eğitimini tamamlamıştır.